CREDITS
Direcció argumental:                     Josep Maria Benet i Jornet
Argument:                                        Lluís Arcarazo
                                                            Jordi Galceran
                                                            Carme Morell
Adaptació dramatica:                    Lluís Arcarazo
Direcció dels capítols:                  Ildefons Duran
                                                            Xavier Berraondo
                                                            Enric Banqué
                                                            Francesc Llobet
                                                            Pere Puig
Direcció de la serie:                      Sílvia Quer
Cap de producció executiva:     Jordi Roure
Producció executiva:                   Eugeni Margallo
                                                            Conxa Orea
Producció:                                      Jordi Guilera
Guió:                                                Marina Peña
                                                           Francesc Lucchetti
                                                           Xavier Guardia
                                                           Teresa Vilardell
                                                           Toni Cabrè
                                                           Anna Fitè
                                                           Carme Morell
Música:                                            Albert Guinovart
Producció musical:                      Guinovart - Parts
Ajudant de realització:                 Xavier Rubies
Ajudant de producció:                 Miquel Ángel Vega
Muntatge:                                        Joan Guané
Muntatge musical:                        Joseph M. Homs
Regidor:                                          Jordi Amorós
Auxiliar de realització:                  Ignasi Tamuello
Auxiliars de producció:               Tomás Corral
                                                            Auróra Guindo
                                                           Anna Macias
                                                           Lourdes Mir
                                                           Ramon Montesims
                                                           Sílvia Rodriguez
Consultor de continguts:            Francesc Forès
Disseny d'il.luminació:                 José Antonio del Álamo
                                                           Paco Marín
Disseny d'espai:                           Glória Martí
                                                           Agnès Ricart
                                                           Kim Prats
Disseny de vestuari:                     Pep Aulia
                                                           Laia Guarmé
Assessor:                                       Ramon Grau
Càsting:                                            Pep Armengol
Ajudant de càsting:                       Laia Espot
Postproducció d'audio:              Agustí Lahuerta
Disseny gràfic capçalera:           Manel León
Assessorament lingüstic:          Helena Jürgens
                                                          Esteve Comes
Ambientació:                                 Montserrat Minquell
                                                          Àngels Corrió
Ajudant d'espai:                           Marga Gènova
Assessoristes:                              Joaquim Jaumà
                                                          Jordi Vendell
Estilistes:                                        Montse Ruíz
                                                          José Sánchez
                                                           Alicia Surli
Ajudants de vestuari:                  Olga Buisac
                                                           Carme Martí
                                                           Teresa Camso
Sastressa:                                       Ramón Busquets
Caracterització:                              Assumpta Solé
Maquillatge:                                     Lluïsa Soler
                                                            Pilar Gastins
Perrugueria:                                     Carmen Mayor
                                                             Mònica Robert
                                                             Sìlvia Arenós
Coordinació tècnica:                      Pere Jonés
Encarregats UM:                             Manel Diaz
                                                             Toni Vigo
Contol de càmeres:                        Manel Diaz
                                                             Toni Vigo
Mescladora d'imatge:                    Teresa Fernández de Villavicencio        Operador de vtr:                              Xavier Llopot
TV exteriors:                                     Blos Hita
                                                              Rufino Zarcero
Operadors de càmer                       Eloi Codino
                                                             Joaquim Murga
                                                             Tito Olivares
                                                             Frederic Salom
                                                             Gabriel Serralabdo
                                                              Jordi Tort
Operadors de so:                            Quintin Alfaro
                                                              Joan M. Agnado
                                                              Frederic Pérez
                                                              Romà Martinez
Auxiliars tècnics:                              Bruno Blas
                                                               Joan Carles Ruiz
                                                               Enric Ruiz
                                                               Joan Carles Paléncia
Elèctrics:                                             Miquel Bernad
                                                               Paco Hernandez
                                                                Jordi Mimó
Titulació:                                              M.Dolors Mata
                                                                Mercè Sabanès
Amb el suport de

Consell Regulador de Cava
Consell Regulador Denominació d'Origen
Patronat de Comerç i Turisme de Vilafranca del Penedès

Agraïments

Caves Nadal
Caves Naveran(Sadeve,S.A.)
Caves Mas Romani
Caves Torello
Can Raspall dels Horts
Ajuntament de Santa Fe del Penedès
Ajuntament de La Granada
Ajuntament Vilafranca del Penedès
Uvipe
Institut del Cava-Uceve
Arco Iris il.luminació
Mole-Richardson Filmstudio,S.A.


Armand Basi
Anna Mora Brunella
Autocam-Concessori oficial Rover i Land Rover
Automòbils Fernández
Auto Sport Busquets,S.A.
Biosca & Botez,S.A.
Bric's
Caves Mestres
Caves Raventós Blanch
Club Nàutic Vilanova
Creu Roja de l'Alt Penedès
Dinou
Edicions Poligrafa,S.A.
Fiat Auto España,S.A.
Gala
Galeria d'Art Palma XII
Garatge Huguet
Gemma Povo-Làmparas
Grassoler,S.A.
Grundig
Hospital Comarcal de l'Alt Pendès
Jané
JardinerBordos
Joaquim Verdú
Libreries Diaz de Santos,S.A.
Mango
Manufacturas de Papel(Miquel Rius)
Mobels Guardiet(Vilafranca)
Mobles Salsona(Gironella)
Mundi Prensa Libros,S.A.
Park Mobel
Pastisseria Con Pardo
Play
Porsche-Saab Concessionari
Rabal Artesania en Vidre
Restaurant La Cucanya
Retex
Riera
Sofàs  Perobell
Stel
Supra Motor(Consessionari Oficial Toyota)
the Orient Gallery(alfombras orientales)
Vibia
Vip's
Yamaha Centre Motor


Imatges capçalera cedides per
Ruggierio Films
Albiñana Films
Studio Solanes


                                una producció de Televisiò de Catalunya